O škole

• Banská Štiavnica: polojasno cloudy5°C
  • Zvonenie:
    schedule Práve prebieha načítava sa...

O škole

Katolícka spojená škola sv. Františka Assiského v Banskej Štiavnici pôsobí v priestoroch na ulici A. Gwerkovej-Göllnerovej 9 v tichom prostredí prírody Štiavnických vrchov a zároveň je len 5 minút od centra mesta. Zriaďovateľom školy je Banskobystrická diecéza, katolícku formáciu žiakov zabezpečuje duchovný správca školy. Je zložená z materskej školy, základnej školy a strednej odbornej školy.

Katolicka spojena skola

Katolícka spojená škola poskytuje počas štúdia možnosť plaveckého výcviku, lyžiarskeho výcviku a širokú ponuku záujmových krúžkov (robotický, včelársky, folklórny, športový, výtvarný, domáci kutil...). Žiaci školy majú možnosť každý rok absolvovať výmenný pobyt v partnerskom Gymnáziu sv. Margity v Budapešti.

Začiatky katolíckeho školstva v Banskej Štiavnici siahajú do ďalekej minulosti 13. storočia, kedy v Banskej Štiavnici pôsobil dominikánsky rád. V súvislosti s ním je archívna zmienka o existencii školy neznámeho typu. Tak isto je známa informácia o farskej škole z roku 1500, v ktorej sa vyučovalo po latinsky. V roku 1649 vzniklo jezuitské gymnázium, ktoré následne v roku 1776 po zrušení jezuitského rádu, prebrali piaristi. Pôsobilo v budove bývalého dominikánskeho kláštora vedľa Farského kostola Nanebovzatia Panny Márie v Banskej Štiavnici až do roku 1919, kedy bolo odovzdané štátu. Na túto históriu nadviazal v roku 1992 vznik Cirkevnej základnej školy v historickej budove na Radničnom námestí.

Škola ponúka príjemné rodinné prostredie a napĺňa posolstvo a odkaz sv. Františka Assiského, ktorý sa svojím životom, vzťahom k ľuďom a k prírode stal vzorom pre nás všetkých.