• Katolícka spojená škola sv. Františka Assiského
  Banská Štiavnica
 • Materská škola
  využíva veľké, moderne zariadené priestory
 • Základná škola
  ponúka príjemné prostredie rodinného charakteru
 • Stredná odborná škola
  poskytuje praktické vzdelanie v oblasti informačné a sieťové technológie
 • široká ponuka záujmových aktivít
  dbáme o zdravý rozvoj po duševnej i telesnej stránke
 • pravidelné pristupovanie k sviatostiam a svätej omši
  katolícke vedenie a formácia zabezpečené duchovným správcom školy
 • vyučujeme aj so zariadeniami iPad a tabletmi Samsung
  využívame najmodernejšie informačno-komunikačné technológie
 • kvalitne vybavené laboratóriá pre názornú výučbu
  zrekonštruované priestory pre súčasné vzdelávanie

 

Preukaz žiaka ISIC/EURO<26 je:

1.    identifikačným preukazom žiaka školy - nahrádza papierový preukaz školy, na preukaze je logo školy, názov školy, osobné údaje a fotografia žiaka a slúži na identifikáciu žiaka v škole alebo mimo nej

2.    čipovou kartou na MHD, SAD a železniciach - nahrádza papierové potvrdenie pre potreby dopravcov a tri samostatné preukazy, na základe ktorých má žiak strednej školy nárok na zľavnené cestovné v MHD, na linkách SAD a na železniciach. Vďaka čipu umiestnenému v preukaze stačí žiakovi jediný preukaz, ktorý môže používať na všetky tri druhy dopravy.

- SAD a MHD: je potrebné dať si svoj Preukaz žiaka ISIC/EURO<26 „zaevidovať“ do systému na predpredajnom mieste dopravcu. V SAD sa naň dá nahrať kredit, v MHD sa naň dá nahrať predplatný cestovný lístok a ďalej sa preukaz používa ako bežný preukaz vydaný dopravcom

- Vlaky Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK): je potrebné mať aktivovanú dopravnú časť preukazu a následne sa zaregistrovať v pokladni ZSSK spolu s občianskym preukazom. Na základe registrácie bude žiakovi vydaný Preukaz ZSSK. Pred cestou je potrebné si zabezpečiť cestovný lístok. Vo vlaku pri kontrole sa predkladá cestovný lístok a Preukaz žiaka ISIC/EURO<26 s aktivovanou dopravnou časťou (Preukaz ZSSK netreba nosiť so sebou).
Bezplatná doprava sa nevzťahuje na vlaky InterCity, na cesty z poslednej stanice na Slovensku do zahraničia a ani na 1. vozňovú triedu.

- Vlaky spoločnosti RegioJet: je možné využiť na žiacke cestovné vo vlakoch spoločnosti RegioJet. V týchto vlakoch sa nekontroluje čipová platnosť, je potrebné mať platnosť vyznačenú na preukaze platnou známkou ISIC.

3.    medzinárodným identifikačným preukazom študenta ISIC - zelená strana preukazu a známka ISIC na aktuálny školský rok tvorí licenciu ISIC (International Student Identity Card) a zabezpečuje, že držiteľ preukazu je všade na svete považovaný za študenta denného štúdia. Vďaka tomu má k dispozícii viac ako 50 000 zliav a výhod na Slovensku a vo svete. Miesta, kde je možné licenciu ISIC využiť, sú zvyčajne označené nálepkou s logom ISIC (zoznam zliav na Slovensku, zoznam zliav vo svete).

4.    európskou kartou mládeže EURO<26 - modrá strana preukazu a známka ISIC na aktuálny školský rok tvorí licenciu EURO<26. Licencia EURO<26 sprístupňuje viac ako 50 000 zliav a výhod na Slovensku a v Európe. Miesta, kde je možné licenciu EURO<26 využiť, sú zvyčajne označené nálepkou s logom EURO<26 (zoznam zliav na Slovensku, zoznam zliav vo svete).

5.    čipovou kartou, ktorá nahrádza papierové stravné lístky - vďaka čipu vloženému v preukaze je možné preukaz využívať aj ako stravný lístok. Podmienkou je, že škola má zakúpený stravovací systém, v rámci ktorého je možné použiť čipové preukazy.

6.    elektronickou vstupenkou na kultúrne a športové podujatia - preukaz je možné použiť ako vstupenku na niektoré kultúrne alebo športové podujatia zakúpené cez Ticketportal. Pri rezervácii cez Ticketportal stačí zadať číslo čipu a pri vstupe sa následne preukázať vytlačeným potvrdením. Na niektoré podujatia predávané cez Ticketportal je tiež poskytovaná zľava na licenciu ISIC a EURO<26 (letné festivaly, divadlá,...).

7.    elektronickou peňaženkou - vo FaxCopy aj s 10 % zľavou na kopírovacie a reprografické služby na licenciu ISIC a EURO<26.

8.    preukazom pre vedecké a univerzitné knižnice - preukaz je možné používať aj ako identifikačný preukaz čitateľa, takže nie je potrebné platiť za knižničný preukaz.

9.    platný vždy na jeden školský rok - jeho platnosť na ďalší školský rok sa predlžuje

a, známkou ISIC: licencia ISIC a EURO<26 sa predlžuje zakúpením známky ISIC na nový školský rok. Známka stojí 10 EUR. Dostanete ju priamo v škole alebo v pobočkách CKM 2000 Travel. Skontrolujte si, či máte na modrej strane preukazu známku ISIC na nový školský rok. Bez aktuálnej známky ISIC bude preukaz neplatný na 100 000 zliav a výhod na Slovensku a v zahraničí, ktoré sú viazané na platnú licenciu ISIC a EURO<26.

b, priložením preukazu k stredoškolskému terminálu a obnovením elektronickej platnosti čipu vloženého v preukaze: na to, aby mohol byť Preukaz žiaka ISIC/EURO<26 používaný na zľavy v doprave (MHD, SAD a železnice), je potrebné aktualizovať ho na stredoškolskom termináli. Vždy v júni je preukaz potrebné priložiť k terminálu a za 1-2 sekundy je preukaz aktualizovaný. Stredoškolský terminál sa nachádza priamo v škole spolu s presným postupom na predĺženie platnosti čipu.

Ak by ste na tejto stránke alebo na stránke www.isic.sk nenašli všetky potrebné informácie a odpovede na svoje otázky, zavolajte nám na číslo 02/32 101 970 alebo nám napíšte na emailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Informácie o doprave (MHD, SAD a železnice) nájdete na www.transcard.sk, alebo nám napíšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

 

Kde si kartu vybaviť?

Preukaz žiaka ISIC/EURO<26, známku ISIC a informácie o stredoškolskom termináli môžete získať v škole. Žiadosti o vydanie preukazu alebo známky:
--> ŽIADOSŤ O VYDANIE PREUKAZU ŽIAKA ISIC/EURO<26 ALEBO ZNÁMKY ISIC
--> ŽIADOSŤ O VYDANIE PREUKAZU UČITEĽA ITIC ALEBO ZNÁMKY ITIC

 

Ako kartu aktivovať?

Karta je pre ISIC zľavy vždy platná od 1.9. do 30.9. nasledujúceho roka. Platnosť preukazuje ISIC známka, ktorú je potrebné si vždy v novom školskom roku zakúpiť. Aktuálna známka ISIC Vás oprávňuje na zľavy u partnerov (obchody, reštaurácie, kiná, divadlá a ďalšie zľavy v zahraničí. Viac informácií nájdete na www.studentskypreukaz.sk.

Pre účely dopravy je karta pre prvákov platná od 1.9 do 30.6. nasledujúceho roka; pre žiakov, ktorí pokračujú v štúdiu, je karta platná od 1.7. do 30.06 nasledujúceho roka (teda karta platí aj cez letné prázdniny). Pre predĺženie karty je potrebné riadiť sa inštrukciami, ktoré získate v škole a kartu je potrebné si elektronicky predĺžiť už v priebehu júna. Žiakom, ktorí zmaturovali, končí štátom dotovaná zľava na dopravu dňom maturitnej skúšky alebo najneskôr 30.6. Viac informácií nájdete na www.transcard.sk.

 

Najčastejšie otázky:

Čo mám urobiť, keď stratím svoju kartu alebo sa mi poškodí?
Ihneď kontaktuj osobu, ktorá má na starosti preukazy v tvojej škole. Bude potrebné vyplniť žiadosť o duplikát tvojej karty, uhradiť aktuálnu cenu duplikátu a do 48 hodín ti bude vystavený nový preukaz. Tvoj starý preukaz bude ihneď zablokovaný proti zneužitiu a prípadný kredit, napr. v autobusovej doprave, ti bude prehratý na novú kartu – s novým preukazom jednoducho pôjdeš na stanicu a na okienku požiadaš o prehratie.

Oplatí sa mi kúpiť si preukaz žiaka ISIC/EURO<26 aj so známkou, keď som v poslednom ročníku?
Určite áno. Svoju kartu môžeš využívať denno-denne u množstva partnerov a častokrát niektorí partneri poskytujú také zľavy, že už pri jednom nákupe sa ti vrátia vynaložené peniaze.

Môžem získavať zľavy, keď nemám aktuálnu známku ISIC?
Nie. Je potrebné si zakúpiť aktuálnu ISIC známku, nalepiť ju na zadnú stranu preukazu do vyhradených políčok.

Čo mám robiť, keď by som chcel využívať zľavu v podniku alebo obchode, ktorý ešte nie je partnerom ISIC?
Pošli nám e-mail na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. s názvom a adresou daného obchodu a popisom zľavy alebo benefitu, ktorý by si chcel. My sa pokúsime prijať tento obchod medzi našich partnerov.

Čo v prípade, keď skončím školu? Môžem ďalej využívať zľavy?
Áno. Do Tvojich 26 rokov môžeš využívať kartu EURO<26 a nakupovať so zľavami u partnerov podporujúcich EURO<26 (drvivá väčšina ako pri ISIC). Ak pôjdeš na vysokú školu, tam automaticky budeš mať Preukaz študenta ISIC a každoročne si treba zakúpiť známku ISIC a pokračovať vo využívaní zliav. Po vysokej škole si zase môžeš kúpiť kartu EURO<26.

Vydáva Preukaz žiaka ISIC/EURO<26 ešte niekto iný?
Nie. Združenie CKM SYTS je výhradným vydavateľom licencie ISIC, ITIC, EURO<26. Spoločnosť TransData s.r.o. zabezpečuje kompatibilitu a funkčnosť čipu umiestneného v preukaze u jednotlivých partnerov, predovšetkým v doprave (SAD, MHD, ZSSK).